לקביעת פגישה לחצו כאן או התקשרו 054-9546900
הוזלת עלויות מימון
חדשות

בנק ישראל: פערים של עד 260% בין הבנקים בעמלות חשבון העו"ש


"העסקים הקטנים אחראים ל-50% מהתוצר העסקי - ומקבלים 22% מהאשראי הבנקאי" לפי התאחדות המלאכה והתעשייה, אפליית האשראי כלפי עסקים קטנים ובינוניים נמשכת למרות עלייה משמעותית ברווחי הבנקים ממגזר זה: "הממשלה והבנקים גוררים אותנו לשוק האפור"


ברצוננו לעדכן כי עדיין עומדים ברשות הקרנות למתן הלוואות בערבות מדינה והבנקים סכומי כסף גדולים מאוד ( בהיקף של מאות מיליוני שקלים) לחלוקה לעסקיםאשר עומדים בקריטריונים אותם קבעה המדינה (בין אם לקחו הלוואה בעבר ובין אם לא)


"כל פעם שאני בודק את חשבון הבנק - איני מחבב בנקים"נגיד בנק ישראל נגיד בנק ישראל מזהיר: "העברת ההחלטה המקצועית בעניין יציבות ותחרות בבנקים להכרעה פוליטית - סכנה למשק". לדבריו, "כל פעם שאני בודק את חשבון הבנק - אני לא מחבב אותם"


משרד התמ"ת מקל על העסקים הקטניםמגבש הצעת חוק לתשלום מע"מ רק לאחר קבלת מלוא סכום הקנייהפגישה ראשונה לבדיקת עמידה בקריטריונים למסלולי המימון השונים - חינם!
054-9546900

פתרונות פיננסים > כדאיות השקעה

לקביעת פגישה ראשונה ללא תשלום וללא כל התחייבות מלאו תיבה זו:

כדאיות השקעה

חברות עסקיות גדולות ומצליחות לעיתים לא רחוקות במיוחד מוצאות את עצמן דנות בנושא כדאיות השקעה. בתי עסק בכלל, וחברות משגשגות ומובילות במשק בפרט, הינם גופים מקצועיים אשר מחפשים באופן כמעט בלתי פוסק אחר הזדמנויות להרחיב את פעילויותיהן ולגרוף רווחים נוספים כתוצאה מכך, דבר שמשוייך באופן כמעט אינטואיטיבי להשקעות בחברות עסקיות אחרות, משגשגות יותר או פחות.

כיצד ניתן לבחון כדאיות השקעה בחברות עסקיות שונות

אין זה סוד כי אחת מן הדרכים המוכרות ביותר בהן בוחרות לפסוע חברות עסקיות גדולות אשר מחפשות לצמוח במשק העבודה ולהרוויח סכומי עתק נוספים היא השקעה בחברה עסקית אשר נקלעה לקשיים כלכליים או למשבר מסוג אחר. שאלה אשר מסקרנת אנשים רבים שאינם מגיעים מתחום הפיננסים ומעולם העסקים נוגעת לאופן בו ניתן לבדוק כדאיות השקעה ולא בכדי, שכן כמעט וברור מאליו שחברות אלו יכלו לבחור במטרות בטוחות ויציבות יותר לצורך הגדלת רווחים ופעילות.
ובכן, נכון לומר כי כדאיות השקעה בוחנים בין היתר על פי עבר והווה פיננסי, אולם בעת ובעונה אחת נבדק גם הפוטנציאל הכלכלי והעסקי של כל חברה וחברה, מדד שמעלה לעיתים לא רחוקות את ערכן של חברות רבות שנראות לעין בלתי מקצועית נחותות במדד כדאיות השקעה.

דבר נוסף אותו לוקחות בחשבון חברות ענק אשר בעבורן כיסוי חוב של כמה מליוני שקלים או דולרים הוא עניין שולי ופעוט שאינו מפריע לתפקודה התקין של החברה, הוא חובות היסטוריים שעשויים להיות לחברות שונות ולפגוע בהן באיטיות, כאשר בפועל חברות אלו עשויות להרוויח סכומים מכובדים שבשום אופן לא ניתן לזלזל בהם. את הרווחים הנ"ל ניתן כמובן למדוד באופן מדוייק על ידי בחינת הדו"חות הרבעוניים שמציגה כל חברה עסקית הזקוקה למשקיע לזה האחרון. מיותר לציין כי במידה ומתנהל משא ומתן להשקעה, דו"חות אלו בהחלט נלקחים בחשבון ומהווים חלק בלתי נפרד מן המיקוח, שעשוי במקרים אחדים להתקיים חודשים ארוכים.

כדאיות השקעה בחברות שאינן חולקות תחום פעילות זהה

מעבר לידיעות אותן אנו מוצאים בעיתונים ונוגעות למיזוגים של חברות בעלות תחום עיסוק דומה- כמו למשל במקרה של שטראוס, שרכשה ב-2004 את חברת עלית 'עלית' כאשר שתיהן מובילות בתחום המזון בישראל, לעיתים קרובות ניתן למצוא במדורים כלכליים שונים כתבות ענק על השקעות ומיזוגים בין חברות גדולות אשר לא חולקות את אותו תחום פעילות, ושוב עולה וצף כל הנושא של כדאיות השקעה .

חשוב לציין, כי בעוד מקרים מסויימים מעידים על רצון ואף צורך של החברה המשקיעה להניב רווחים נוספים מתחומים שונים, במקרים  אחרים מדובר על רצון טהור לגדול כמקשה אחת ולהוביל את המשק הישראלי בתחום מגוונים ושונים, דבר בסופו של דבר עשוי להועיל לחברות השונות כמו גם לצרכנים שנהנים מתחרות גבוהה וכתוצאה מכך ממחירים נמוכים במיוחד בתמורה למוצרים ולשירותים שונים.

טלפון: 052-3071155 | פקס: 15349931173 | nofitbiz@gmail.com | כתובת. ת.ד. 5009, נופית 36001 | פיתוח ואופטימיזציה