לקביעת פגישה לחצו כאן או התקשרו 054-9546900
הוזלת עלויות מימון
חדשות

בנק ישראל: פערים של עד 260% בין הבנקים בעמלות חשבון העו"ש


"העסקים הקטנים אחראים ל-50% מהתוצר העסקי - ומקבלים 22% מהאשראי הבנקאי" לפי התאחדות המלאכה והתעשייה, אפליית האשראי כלפי עסקים קטנים ובינוניים נמשכת למרות עלייה משמעותית ברווחי הבנקים ממגזר זה: "הממשלה והבנקים גוררים אותנו לשוק האפור"


ברצוננו לעדכן כי עדיין עומדים ברשות הקרנות למתן הלוואות בערבות מדינה והבנקים סכומי כסף גדולים מאוד ( בהיקף של מאות מיליוני שקלים) לחלוקה לעסקיםאשר עומדים בקריטריונים אותם קבעה המדינה (בין אם לקחו הלוואה בעבר ובין אם לא)


"כל פעם שאני בודק את חשבון הבנק - איני מחבב בנקים"נגיד בנק ישראל נגיד בנק ישראל מזהיר: "העברת ההחלטה המקצועית בעניין יציבות ותחרות בבנקים להכרעה פוליטית - סכנה למשק". לדבריו, "כל פעם שאני בודק את חשבון הבנק - אני לא מחבב אותם"


משרד התמ"ת מקל על העסקים הקטניםמגבש הצעת חוק לתשלום מע"מ רק לאחר קבלת מלוא סכום הקנייהפגישה ראשונה לבדיקת עמידה בקריטריונים למסלולי המימון השונים - חינם!
054-9546900

פתרונות פיננסים > פקטורינג

במסגרת פעילותינו טיפלנו במימון פקטורינג. אנו עובדים מול גופי הפקטורינג הגדולים והמובילים בישראל.

העובדה שאנו פועלים מול גופי פקטורינג רבים, מאפשרת לנו למצוא את הפתרון המתאים ביותר לעסק בעלויות הנמוכות ביותר.

עוד בפקטורינג:

לקביעת פגישה ראשונה ללא תשלום וללא כל התחייבות מלאו תיבה זו:

פקטורינג

פקטורינג

מהו פקטורינג?

פקטורינג הינו רכישת חובות מסחריים ומתן תשלום מזומן, כנגד האשראי אותו מעניקה החברה ללקוחותיה בד"כ בשיעור של עד 85% מגובה החשבונית.

פקטורינג הופך את החובות המסחריים שלך למזומן מייד.

הפקטורינג היא פעולה בה רוכשים את החובות הפתוחים של חלק מלקוחות העסק, בגין עסקאות מכירה. הפקטורינג מתבצע כנגד חשבוניות מאושרות ברמה של כ 50 א' ש"ח לחודש לפחות.

השירות ניתן לחברות בעלות מחזור שנתי של מעל שלושה מיליון ש"ח.

הפקטורינג הנו כלי המציע פתרון מתאים לבעיית הון חוזר בעסק.

הפקטורינג הינו ללא זכות חזרה (Non Recourse) – המממן לוקח על עצמו את הסיכונים במקרה של בעיית גבייה מול הלקוח, חדלות פרעון של הלקוח וכו' (למעט "סכסוך מסחרי").
ביצוע פעולת הפקטורינג מגובה בביטוח למקרים כמצוין מעלה.

הפקטורינג הוא שירות מקיף המשיג שתי מטרות עיקריות:

 • הגדלת ההון החוזר הפנוי של העסק
 • ניטרול סיכוני אשראי.

לשם השוואה, בבנקים קיים כלי הנקרא "מימון חשבוניות". הבנק נותן הלוואה ללקוחו עד 70% מגובה החשבונית לפני מ.ע.מ. (שהם כ 60% מגובה החשבונית כולל מ.ע.מ. בהשוואה לכ 85% באמצעות פקטורינג) ובנוסף, באם החייב לא שילם חובו, הבנק יגבה סכום זה מהלקוח שלו בהשוואה לנטרול הסיכון באמצעות ביצוע פקטורינג.

יתרונות הפקטורינג:

 • מימון הון חוזר — הפקטורינג פותר בעיית צרכים להון חוזר ו"תנאי תשלום" ומשמש אף למימון שכר עבודה ומיסים שוטפים
 • נטרול סיכון האשראי — ספקית הפקטורינג נוטלת על עצמה את הסיכון הנובע מתיק האשראי אותו רכשה. ביצוע פעולת הפקטורינג משחרר את הלקוח מסיכוני גבייה ותלות במצבו הפיננסי של החייב. הסיכון עובר לחברת הפקטורינג
 • הקדמת תשלום — הקדמת תשלומי חייבים בשיעור קבוע מראש, בדרך כלל בשיעור של 80%-85% מגובה החשבונית. יתרת התשלום תועבר ללקוח עם ביצוע התשלום על ידי החייב
 • שיפור תזרים המזומנים — הקדמת התשלום במועד קבוע וידוע מראש משפר את תכנון תזרים המזומנים בחברה ומגדיל את הוודאות בעיתוי התקבולים
 • גבייה — לאחר שרכשה את החוב, משחררת חברת הפקטורינג את הלקוח מגביית החוב ומבצעת את הגבייה בארץ או בחו"ל.
  הגבייה מבוצעת תוך כדי הקפדה על שמירת מרקם היחסים בין הספק לחייב שלו
 • אשראי ללא בטחונות חיצוניים — אין צורך להעמיד בטחונות חיצוניים והבטחונות הקיימים משמשים את העסק כבטחונות בחשבונות הפעילים בבנקים בו מתנהלים חשבונות העסק. למעשה זה אשראי נוסף שעומד לטובת הפעילות העסקית
 • בדיקה שוטפת של איתנות החייבים — ביצוע הפקטורינג משמש כבדיקת "אורות אדומים" לחייב עשוי להשפיע על קבלת החלטה לצמצמם פעילות מול חייב שחברת הפקטורינג אינה מבטחת
 • יתרון שיווקי — הפקטורינג מאפשר למכור ללקוחות חו"ל מסוימים בתנאי אשראי טובים יותר, תנאים של של חשבון פתוח, בעוד שבעבר נדרשו לפתוח מכתבי אשראי או להמציא בטחונות נוספים, מה שייצמצם עלויות מימון ללקוח בחו"ל ויעניק יתרון במחיר לעסק בהשוואה למתחרים.

הערות:

הפקטורינג אינו מתאים לחברה חדשה הפעילה פחות משנה.

הפקטורינג מתאים למימון חייב שהפעילות מולו הינה שוטפת (לא מימון פרויקטיאלי), לאחר בדיקת היסטוריית מוסר התשלומים שלו.

בדרך כלל נדרשת המחאת זכות מהלקוח לטובת חברת הפקטורינג. חברות גדולות נמנעות מלתת המחאת זכות.

מידע נוסף בנושא: חשבונית קופה רושמת

טלפון: 052-3071155 | פקס: 15349931173 | nofitbiz@gmail.com | כתובת. ת.ד. 5009, נופית 36001 | פיתוח ואופטימיזציה