לקביעת פגישה לחצו כאן או התקשרו 054-9546900
הוזלת עלויות מימון
חדשות

בנק ישראל: פערים של עד 260% בין הבנקים בעמלות חשבון העו"ש


"העסקים הקטנים אחראים ל-50% מהתוצר העסקי - ומקבלים 22% מהאשראי הבנקאי" לפי התאחדות המלאכה והתעשייה, אפליית האשראי כלפי עסקים קטנים ובינוניים נמשכת למרות עלייה משמעותית ברווחי הבנקים ממגזר זה: "הממשלה והבנקים גוררים אותנו לשוק האפור"


ברצוננו לעדכן כי עדיין עומדים ברשות הקרנות למתן הלוואות בערבות מדינה והבנקים סכומי כסף גדולים מאוד ( בהיקף של מאות מיליוני שקלים) לחלוקה לעסקיםאשר עומדים בקריטריונים אותם קבעה המדינה (בין אם לקחו הלוואה בעבר ובין אם לא)


"כל פעם שאני בודק את חשבון הבנק - איני מחבב בנקים"נגיד בנק ישראל נגיד בנק ישראל מזהיר: "העברת ההחלטה המקצועית בעניין יציבות ותחרות בבנקים להכרעה פוליטית - סכנה למשק". לדבריו, "כל פעם שאני בודק את חשבון הבנק - אני לא מחבב אותם"


משרד התמ"ת מקל על העסקים הקטניםמגבש הצעת חוק לתשלום מע"מ רק לאחר קבלת מלוא סכום הקנייהפגישה ראשונה לבדיקת עמידה בקריטריונים למסלולי המימון השונים - חינם!
054-9546900

פתרונות פיננסים > גיוס משקיעים

לאורך השנים, יצרנו קשרים ענפים עם משקיעים, מישראל ומחו"ל המחפשים אפיקי השקעה להונם.

גייסנו היקפי מימון גדולים שהושקעו בחברות ישראליות.

לקביעת פגישה ראשונה ללא תשלום וללא כל התחייבות מלאו תיבה זו:

גיוס משקיעים

גיוס משקיעים

עסק המבקש לגייס משקיע צריך להיערך ולהכין עצמו כהלכה.

על העסק להתארגן ולהגיע לשלב של מוכנות להשקעה (Investment Readiness). כוונת מושג זה הינה למידת מוכנות הצוות היוזם, לניסיון המוכח של הצוות המוביל, בשלות המודל העסקי עם הוכחת היתכנות רציונאלית. על החברה להכין תוכנית עסקית ובה מפורט הרעיון העיסקי ובדיקה כלכלית.

משקיע פוטנציאלי יבקש לבצע בדיקת נאותות לחברה. תהליכי בדיקת הנאותות כוללים:

 • חתימה על הסכם סודיות
 • בחינת התוכנית העסקית
 • העברת ניירת חברה הכוללת: דוחות כספיים, יתרות ספקים, יתרות לקוחות, היקף הלוואות, פירוט רכוש קבוע, פירוט מלאי וכו'
 • בדיקת החומר ע"י רו"ח מצד המשקיע
 • קבלת הבהרות נוספות.

ההשקעה יכולה להיות מוזרמת לחברה ישירות או לבעל המניות או תמהיל של השניים.

רצוי ומומלץ שהמשקיע יהיה משקיע אסטרטגי, דהיינו מעבר להשקעה הכספית יביא עימו ערך מוסף החסר כיום בחברה, כמו שוק מקומי, שווקים בינלאומיים, פטנט, ידע מקצועי וכו'.

מיהם הגורמים שמהם ניתן לגייס הון?

ישנם מספר סוגי משקיעים מהם ניתן לגייס הון מבוקש:

 • בעלי הון פרטיים – מכונים גם "מלאכים", הינם אנשים פרטיים המשקיעים כספים בחברה עבור מניות, או עבור אחוז מסויים מהרווחים.
  לרוב, משקיעים אלה מגיעים בשלבים הראשונים של החברה, כשעדיין אין מוצר ממשי או מכירות, אולם הם מאמינים בפוטנציאל, כך שהסיכון שהם נוטלים גבוה והמחיר שהם יבקשו (שיעור מניות מהחברה או מהרווח) יישקף סיכון עיסקי זה ויהיה גבוה יחסית.
  ישנם גם משקיעים פרטיים שקטים, כאלה שאינם מתערבים אף בניהול החברה וכאלה המעונינים להיות מעורבים בניהול.
 • קרנות הון סיכון – אלה קרנות, שכשמן כן הן, הנוטלות סיכון גבוה בהשקעה אולם מצפות לקבל שיעור גבוה מנתח החברה. קרנות אלה מגייסות כספיהן מבנקים ומבעלי הון פרטי. לאחר הצלחת החברה בעזרת המימון שגויס מהן, מוכרות קרנות אלה את חלקן, בש"כ בתשואות גבוהות מאוד, המכסות על מרבית השקעותיהן שלא הצליחו וכספם ירד שם לטימיון
 • חממה טכנולוגית – חברה הנמצאת בשלבים המאוד ראשונים שלה, בשלב המחקר (שלב ה Seed) יכולה לפנות לחממה טכנולוגית שזהו גוף עיסקי המשקיע בחברות כאלה (מדענים בעיקר) לאחר בחינת המוצר והפוטנציאל שלו, לרבות הצוות המוביל. החממה, כשמה, עוזרת ומעניקה שירותים כוללים לעסקים שבתוכה, שירותים כמו הנהלת חשבונות, ניהול, שיווק וכו'.

טלפון: 052-3071155 | פקס: 15349931173 | nofitbiz@gmail.com | כתובת. ת.ד. 5009, נופית 36001 | פיתוח ואופטימיזציה